Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Stanisławów

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Monitor Polski
  • Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
  • Dziennik Ustaw
  • Rządowe Centrum Legislacji
  • Gminny portal mapowy
  • ePUAP

Kalendarium

« poprzedni miesiąckwiecień 2024» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.stanislawow.pl

Banery

  • Dokumenty zastrzeżone

Treść strony

Protokół Nr XXI/2021 z XXI Sesji Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 roku.

XXI Sesja Rady Gminy Stanisławów odbyła się w dniu 24 maja 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stanisławów i trwała od godz. 16:14 do godz. 19:17. Obrady odbyły się w zdalnym trybie obradowania, tj. z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Ponadto dziesięcioro Radnych uczestniczyło w sesji osobiście, natomiast dwójka połączyła się zdalnie (w sesji nie uczestniczyli radni: Michał Cudny, Arkadiusz Reding i Dominika Siedlecka).
W obradach poza Radnymi udział wzięli:
•    Kinga Sosińska- Wójt Gminy,
•    Hanna Pietrzyk- Sekretarz Gminy,
•    Danuta Słowik- Skarbnik Gminy,
•    Paweł Pleśniak- Radca Prawny,
•    Sołtysi wsi,
•    Kierownicy jednostek organizacyjnych.
Listy obecności w załączeniu do protokołu.
Ad. 1
    Otwarcia XXI Sesji Rady Gminy Stanisławów dokonał Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Zbytek.
Ad. 2
    Przewodniczący Rady Gminy odczytał porządek obrad, który przedstawiał się następująco:
1.    Otwarcie sesji Rady Gminy Stanisławów.
2.    Przedstawienie porządku obrad.
3.    Przyjęcie protokołu z XX sesji Rady Gminy.
4.    Informacja Przewodniczącego o działalności między sesjami, w tym informacje o złożonych interpelacjach i zapytaniach.
5.    Sprawozdanie Wójta Gminy z wykonania uchwał i zadań między sesjami, w tym informacje o udzielonych odpowiedziach na złożone interpelacje i zapytania.
6.    Sprawozdanie przewodniczących stałych Komisji z prac Komisji między sesjami oraz zajęcie stanowiska Rady w sprawach wniosków Komisji, których tematów nie uwzględniono w porządku sesji.
7.    Wolne wnioski i pytania.
8.    Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Stanisławów. (druk nr 198)
9.    Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę nr XX/179/2021 z dnia 21 kwietnia 2021 r. Rady Gminy Stanisławów w sprawie zmiany uchwały nr XVI/144/2020 Rady Gminy Stanisławów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. (druk nr 199)
10.    Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi. (druk nr 200)
11.    Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność władz Gminy Stanisławów w sprawie utrzymania i remontu ulicy Granicznej w miejscowości Pustelnik. (druk nr 201)
12.    Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XX/190/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na rok 2021. (druk nr 202)
13.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na 2021 rok. (druk nr 203)
14.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Stanisławów na lata 2021 – 2031. (druk nr 204)
15.    Zamknięcie obrad.
    Następnie wobec braku uwag Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie przyjęcie porządku obrad.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 radnych).  Porządek został przyjęty jednogłośnie.
Ad. 3
    Przewodniczący Rady Gminy Stanisławów zapytał Radnych czy są uwagi do protokołu z XX Sesji Rady Gminy Stanisławów?
    Radni nie zgłosili uwag.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie protokół z XX Sesji Rady Gminy z dnia 21 kwietnia 2021 r.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 radnych). Protokół z XX Sesji Rady Gminy został przyjęty jednogłośnie.
Ad. 4
    Przewodniczący przedstawił informację nt. sprawozdania dotyczącego pism, które wpłynęły do Rady Gminy w okresie między sesjami - załącznik nr 1. Dodał, że rozpoczynają się pierwsze spotkania w gminie zarówno merytoryczne oraz środowiskowe. Wyraził nadzieję, że odblokowanie obostrzeń, które będzie obowiązywało w pełni od 29 maja pozwoli już spotykać się i rozpoczynać pewne działalności na poziomie gminy oraz wiosek i poszczególnych organizacji czy stowarzyszeń. Ponadto zachęcił mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID- 19, gdyż należy zabezpieczyć nie tylko własną osobę ale również i swoich bliskich. Dodał również, że w dniu jutrzejszym rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów i w związku z tym życzył powodzenia wszystkim uczniom i nauczycielom. Zauważył, że wyniki uczniów są ważne dla gminy.  
Ad. 5
    Pani Wójt złożyła sprawozdanie z wykonania uchwał podjętych na XX Sesji Rady Gminy i z realizacji zadań między sesjami - załącznik nr 2. Dodała, że w ostatnich trzech dniach gmina otrzymała kolejny milion złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego, za co serdecznie podziękowała. Poinformowała również, że od 28 maja droga nr 673 zostanie zamknięta na odcinku od Stanisławowa i będzie to ruch wahadłowy. Dodała, że remont drogi nr 637 to olbrzymia inwestycja kosztująca ponad 17 mln zł ze środków Samorządu Woj. Mazowieckiego w pasie ponad 5 km łącznie z częściową rewitalizacją miejscowości Pustelnik. Pani Wójt poinformowała także, że w dniu 27 maja przypada dzień pracownika samorządowego zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W związku z tym złożyła wszystkim samorządowcom w tym radnym, mieszkańcom i sołtysom najserdeczniejsze życzenia. Dodała, że według niej najważniejsze jest budowanie wspólnoty. Zauważyła, że jeżeli razem na wspólnym froncie w każdej możliwej dziedzinie próbujemy działać to przynosi to środki, które są bardzo ważne. Podziękowała również wszystkim za współpracę. Poinformowała również, że w dzisiejszej sesji uczestniczy Pan Leonard Zdanowicz – radny powiatowy, któremu podziękowała za reprezentację gminy na szczeblu powiatu.
    Pan Leonard Zdanowicz życzył samych sukcesów z okazji dnia samorządowca. W kwestii remontu drogi w miejscowości Zawiesiuchy dodał, że w dniu 19 maja ogłoszony został przetarg na realizację tego przedsięwzięcia, natomiast otwarcie ofert nastąpi 8 czerwca. W kwestii wykonania chodnika w miejscowości Pustelnik dodał, że w lipcu zostanie wykonana wszelka dokumentacja wraz z uzgodnieniami. Wyraził nadzieję, że zostanie on wykonany do jesieni. Dodał, że jednocześnie ogłoszony został przetarg na wykonanie nakładki w miejscowości Papiernia.
    Pani Wójt podziękowała również radnemu Waldemarowi Czaplickiemu oraz sołtysowi wsi Zawiesiuchy Panu Edwardowi Moskalowi za udział w pozyskaniu środków na budowę drogi 
w miejscowości Zawiesiuchy.
    Przewodniczący Rady Gminy powiedział, że trzyma kciuki za następne lata, aby inwestycji drogowych na terenie gminy było jak najwięcej.
    Radny Waldemar Czaplicki poinformował, że najważniejszą rolę w całej inwestycji dot. wykonania drogi w miejscowości Zawieciuchy wiódł sołtys Edward Moskal. Sam wspierał jedynie jego działania.
    Przewodniczący Rady Gminy dodał, że obecny rok nazwać można rokiem dróg w gminie Stanisławów. Dodał, że należą do niego inwestycje m.in. omawiana droga w miejscowości Zawiesiuchy, olbrzymia inwestycja województwa czyli kolejny odcinek drogi nr 637 oraz otrzymana dotacja na wykonanie drogi w miejscowościach Kolonie Stanisławów i w Wólce Konstancji.
Przewodniczący Rady Gminy zarządził 10 minut przerwy.  
Ad. 6
    Po wznowieniu obrad Przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Pani Janina Weselińska przedstawiła sprawozdanie z posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji- załącznik nr 3.
    Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Robert Rurka przedstawił sprawozdanie z posiedzenia Komisji Rewizyjnej- załącznik nr 4.
    Przewodniczący Komisji Budżetu i Gospodarki Pan Zygmunt Ochman przedstawił sprawozdanie z posiedzenia Komisji Budżetu i Gospodarki - załącznik nr 5.
    Przewodniczący Komisji Społecznej, Ekologii i Bezpieczeństwa Pan Waldemar Czaplicki przedstawił sprawozdanie z posiedzenia Komisji Społecznej, Ekologii i Bezpieczeństwa - załącznik nr 6. Przy przedstawianiu sprawozdania z posiedzenia z dnia 11 maja dodał, że radni dyskutowali na nim na temat budowy instalacji przetwarzającej odpady w miejscowości Pustelnik. Zauważył, że istnieje niebezpieczeństwo skażenia środowiska. Wyraził zdziwienie, że trzy poważne instytucje tj. Sanepid, Wody Polskie i Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydają pozywane opinie co to powyższej instalacji, bez żadnych badań i zastrzeżeń. Dodał, że Pani Wójt niejednokrotnie zajęła stanowisko w tej kwestii, rozumiejąc tym samym mieszkańców gminy. Poinformował, że posiedzenia w dniach 11 i 19 maja przebiegały w kierunku przemyśleń członków komisji co z tym problemem zrobić. Dodał, że gmina jest mała, zbyt zurbanizowana i nie można pozwolić, aby tego typu instalacja powstała na jej terenie. Wniosek złożony przez firmę budzi  duże obawy, nie ma w nim przejrzystości. Zauważył również, że w miejscowościach Choiny i Pustelnik wskazane są potencjalne miejsca na drugie ujęcie wody, dlatego nie można pozwolić, aby w okolicy powstała taka instalacja. Stwierdził również, że należy zastanowić się nad tym co to w ogóle jest za firma, która na wąskiej działce chce wykonać przedsięwzięcie o takiej skali zagrożenia. Ponadto dodał, że na posiedzeniu w dniu 11 maja członkowie komisji omawiali kwestię budynków zabytkowych mieszczących się na terenie gminy. Uznano, iż jest konieczność podjęcia działań prowadzących do ochrony tego typu budynków przed niszczeniem i dewastacją. Przykładem jest budynek mieszczący się przy ulicy Lubelskiej. Zauważył, że w okolicy centrum Stanisławowa jest to piękny budynek o którego należy zadbać. Dodał również, że niezależnie od tego czy budynek ten jest prywatny, radni powinni podjąć działania zmierzające do jego remontu. Stwierdził, że temat ten powinien być również przedmiotem zainteresowania całej Rady Gminy Stanisławów.
    Przewodniczący Rady Gminy zapytał radnego Waldemara Czaplickiego czy w dniu dzisiejszym zgłasza wniosek o podjęcie działań w tym kierunku?
    Radny Waldemar Czaplicki dodał, że istniała taka koncepcja, aby podjąć wniosek w kierunku przyjęcia uchwały, która eliminowała by powstanie tego typu instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych na terenie gminy Stanisławów. Dodał również, że Rada Gminy ma w swojej kompetencji uchwalanie planów miejscowych i zagospodarowania  przestrzennego.
    Przewodniczący Rady Gminy poprosił radnego Waldemara Czaplickiego, aby na kolejnym posiedzeniu komisji społecznej przygotował wspólnie z Panią Wójt oraz z Mecenasem stanowisko 
w tej kwestii. Ponadto dodał, że należy w tym temacie przygotować się dobrze pod kątem merytorycznym.
    Radna Janina Weselińska poinformowała, że na posiedzeniu komisji społecznej radni dyskutowali również na temat powołania przez gminę eksperta do opracowania specjalistycznej opinii w zakresie oddziaływania na środowisko planowanej instalacji do przetwarzania odpadów.
     Pani Wójt powiedziała, że odbyło się kilka spotkań na powyższy temat. W tym tygodniu zostaną ogłoszone konsultacje społeczne dotyczące tej inwestycji. Dodała, że będzie wspierała mieszkańców jak również postara się, aby nie zadziało się nic co wpłynie negatywnie na mieszkańców gminy. Zaproponowała, aby na chwilę obecną na kolejnym posiedzeniu komisji społecznej omówić strategię, działanie i podejście do tego tematu. Należy ustalić dokładny harmonogram działania.  
    Radny Waldemar Czaplicki dodał, że opinia eksperta będzie potrzebna do tego, aby wiedzieć jak  przygotować decyzję środowiskową. Należy ją przygotować w taki sposób, aby wnioskodawca nie mógł jej zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Zauważył również, że przygotowanie ekspertyzy może być kosztowne jednak służyć ona będzie jedynie do napisania decyzji środowiskowej.
Ad. 7
    Przewodniczący Rady Gminy poinformował, że na dzisiejszą sesję wpłynęło jedno pytanie skierowane przez [nazwisko usunięto ze względu na prywatność osoby fizycznej - art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 2176.)] – mieszkańca gminy Stanisławów brzmiące w treści: „Kto z radnych  rzetelnie podejmie problem stanu dróg  w sołectwach: Mały Stanisławów, Suchowizna 
i dojazd do Zalesia z DW 637”.
    Pani Monika Krupa – kierownik Referatu Inwestycji, Remontów i Ochrony Środowiska poinformowała, że w najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi na drogi, na które gmina otrzymała dofinansowania tj. Wólka Konstancja i Kolonie Stanisławów oraz ze środków własnych budżetu gminy wykonanie nakładki asfaltowej m.in. na drogę w Suchowiźnie, Zalesiu, Wólce Czarnińskiej, Lubominie i Ładzyniu. W kwestii drogi w Małym Stanisławowie dodała, że geodeta zakończył prace, gromadzi materiały które następnie ma złożyć do sprawdzenia do Starostwa Powiatowego.
     Radna Janina Weselińska zapytała czy wykonanie nakładki asfaltowej planowane jest 
w Cisówce? Ponadto podziękowała Pani Monice Krupie, Panu [nazwisko usunięto ze względu na prywatność osoby fizycznej - art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 2176.)] za pomoc przy remoncie  pieca w świetlicy w Cisówce. Słowa uznania skierowała również do radnego Roberta Rurki, Pana Przewodniczącego Rady Gminy za pomoc w pracach porządkowych.   
    Przewodniczący Rady Gminy odpowiedział, że w tegorocznym budżecie gminy nie ma ujętej nakładki asfaltowej w m. Cisówka. Ponadto dodał także, że należy sobie wzajemnie pomagać.
    Radny Andrzej Kowalczyk poruszył kilka spraw, które rzutują na wizerunek gminy, ponadto ciągną się latami i nie są do końca załatwione. Pierwszą z nich o którą zapytał to droga w Sokólu – gdzie kilka lat temu zostały położone kable energetyczne a firma prowadząca te prace nie przywróciła jej do stanu pierwotnego a jedynie pozostawiła w stanie tragicznym. Drugą poruszoną kwestią była ulica Polna w Stanisławowie, na której nie ma wykonanego odpowiedniego odwodnienia a działki znajdujące się przy ulicy są zalewane. Dodał, że trwa to zbyt długo i sprawa ta nie jest zakończona. Następnym tematem poruszonym przez radnego była modernizacja DK 50. Dodał, iż musi ona dojść do skutku, gdyż obwodnice o których jest mowa nie powstaną ponieważ już w chwili obecnej nie ma miejsca na ich wykonanie. Zauważył, że obwodnica powinna przebiegać poza obrębem Stanisławowa a wszystkie działki w okolicy są zabudowane. Dodał, że jedyną szansą na poprawę bezpieczeństwa jest wykonanie modernizacji DK 50. Poinformował również, że działania Komitetu Wspierania Rozwoju Stanisławowa zmierzają jedynie do tego, aby modernizacja ominęła tylko dwa gospodarstwa nie martwiąc się o inne nieruchomości. Następnym poruszonym tematem była budowa instalacji przetwarzającej odpady w Pustelniku. Dodał, że należy zrobić wszystko, aby takie przedsięwzięcie nie powstało na terenie gminy. W chwili zaprzestania działalności tej firmy, gmina pozostanie z dużą ilością odpadów, gdyż nikt ich nie zutylizuje, a są to milionowe koszty. Stwierdził, że gmina Stanisławów jest piękna, zalesiona i nie potrzeba nam takich zakładów z niebezpiecznymi odpadami. Nawiązał również do tematu poruszonego przez radnego Waldemara Czaplickiego 
a mianowicie do budynku zabytkowego znajdującego się przy ul. Lubelskiej. Dodał, że połowa działki na której znajduje się budynek była własnością gminy. Rada Gminy doprowadziła do tego, że obecny właściciel stał się właścicielem tej działki wraz z budynkiem. Stan prawny jest uregulowany. Radny Andrzej Kowalczyk osobiście pytał tego właściciela jakie ma dalsze zamiary względem tego budynku. Wiedział on dobrze jak wygląda powyższy budynek i był świadom jego stanu. Dodał, że gmina nie powinna dokładać do jego remontu, gdyż to na właścicielu ciąży obowiązek jego utrzymania.
    Przewodniczący Rady Gminy powiedział, że nie padło żadne stwierdzenie, aby remontować ten budynek za społeczne pieniądze. W związku z powyższym nie można negować pomysłów, które nie padły.     
    Radny Andrzej Kowalczyk poruszył również kwestię dot. parkingu przy cmentarzu. Dodał, że po opadach deszczu na połowie parkingu znajduje się bardzo dużo wody co utrudnia przejście a nawet i przejazd samochodu. Ponadto powoduje to, że nie ma miejsca na zaparkowanie.
    Pani Monika Krupa w kwestii drogi w Sokólu poinformowała, że problem ten zgłosi do wykonawcy, który kładł kable, aby ją naprawił. W kwestii ul. Polnej dodała, że gmina posiada pozwolenie na budowę oraz zezwolenie z Wód Polskich. Ponadto dodała, że samo odwodnienie odcinka od ul. Kwiatowej do ul. Polnej to koszt ok. 100 000 zł i na dzień dzisiejszy nie ma zaplanowanych takich środków w budżecie gminy. Dodała również, że w Nadzorze Budowlanym toczy się postępowanie w spr. budowy ul. Polnej i prawdopodobnie na dniach gmina otrzyma nakaz przebudowy dwóch wjazdów na działki. W związku z powyższym trzeba będzie przeznaczyć na ten cel środki w budżecie. Nawiązując do tematu parkingu przy cmentarzu dodała, że jest to teren parafialny. Dodała, że tam gdzie płynie rzeka Dorzucha, która biegnie po prywatnych działkach, nie ma możliwości jak odprowadzić wodę, gdyż są to tereny prywatne.
    Radna Elżbieta Król w kwestii parkingu i jego odwodnienia dodała, że nie powinno być dopuszczone do tego, aby prywatni właściciele zagradzali swoje działki wraz z rowem. Dodała, że na parkingu cały czas stoi woda i szpeci gminę. Stwierdziła, że ciężko będzie podjąć w chwili obecnej jakieś koki, gdyż rowy są zagrodzone i teren wokół nich jest już zagospodarowany.
    Radny Andrzej Kowalczyk dodał, że wszystkie rowy melioracyjne to wydzielone działki, które nie powinny być zagrodzone.
    Radna Janina Weselińska stwierdziła, że należy być konsekwentnym i jeżeli budynek zabytkowy nie należy do gminy i temat ten nie interesuje radnych, to parkingiem przy kościele również nie należy się zajmować.
Przewodniczący Rady Gminy zarządził 3 minuty przerwy.
    Po wznowieniu obrad Pani Wójt odniosła się do powyższej dyskusji. Przypominała, że woda na parkingu przy cmentarzu stoi już od ponad 20 lat. Dodała, że projektant próbował ten problem wyprostować. Dodała, że po wykonaniu remontu dalszej części ulicy Cmentarnej powyższy problem powinien zostać zniwelowany. W kwestii budowy obwodnic poinformowała, że temat ten był poruszany na komisjach rady gminy. Ponadto odbyły się spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na sesji w lutym bieżącego roku mieliśmy okazję również gościć Panią Marię Koc-Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Panią Janinę Ewę Orzełowską-Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego. Pani Ewa Orzełowska proponowała rozwiązania w postaci wykonania dwóch obwodnic a rada tą propozycję zaakceptowała. Dodała, że obwodnica południowa ma bardzo duże szanse, aby zaistnieć. Nawiązując do tematu modernizacji DK 50 dodała, że jest ona bardzo ważna. Stwierdziła, że zależy jej na tym, aby nic nie umknęło naszej gminie. Rozmowy na temat modernizacji trwają. Ponadto przygotowywane jest odpowiednie porozumienie, które dopracowywało by jeszcze koncepcję i założenia, które będzie można uwzględnić przy projektowaniu tejże inwestycji. Dodała, że wszystko zmierza ku temu, aby tą modernizację wykonać. Już w krótce zostaną również ogłoszone konsultacje społeczne dotyczące tego tematu, w następstwie decyzja środowiskowa, która musi być odpowiednio dobrze dopracowana. W kwestii budowy instalacji przetwarzającej odpady w Pustelniku dodała, że  swoje stanowisko w tej kwestii już wcześniej wypowiedziała. Przypomniała, że na kolejnym posiedzeniu komisji społecznej ma zostać wypracowane odpowiednie stanowisko. Wyraziła nadzieję, że gmina jest na dobrej drodze, aby mocno zabezpieczyć się na ewentualne tego typu instalacje.   
    Radny Piotr Matusik stwierdził, że poruszone wyżej kwestie ciągną się zbyt długo. 
W kwestii ulicy Polnej dodał, że najpierw należało ulicę tę odwodnić a dopiero później remontować. Dodał, że w Stanisławowie zmieniły się stosunki wodne w chwili gdy Stanisławów zaczął korzystać z wody z rurociągu. Zauważył, że woda ta nie ma odejścia. Zapytał Panią Wójt czy w planie remontu drogi nr 637 ujęte jest wykonanie chodnika z Małego Stanisławowa do Stanisławowa.
    Pani Wójt odpowiedziała, że inwestycja dot. remontu drogi nr 637 kończy się na rogatkach Stanisławowa czyli przed Małym Stanisławowem. Projekt wykonania chodnika został przedstawiony Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich i jest w procesie opracowywania.
    Radny Stanisław Szczepański poinformował, że kwestię ulicy Polnej poruszał już trzykrotnie na posiedzeniach komisji społecznej. Dostawał odpowiedź, że Urząd Gminy nie otrzymał jeszcze zgody z Wód Polskich oraz, że pojawi się osoba, która wyceni cały remont.
    Radny Waldemar Czaplicki w kierunku radnego Andrzeja Kowalczyka powiedział, że cieszy się, że poruszył tyle ważnych spraw. W kwestii zabytkowego budynku w Stanisławowie dodał, że nie miał na myśli ani nie wystosowywał żadnej propozycji ażeby gmina z własnych środków dokładała do remontu powyższego budynku. Dodał, że budynek ten wart jest zainteresowania. A rada gminy i Pani Wójt powinna zastanowić się co z nim należy zrobić, gdyż jeżeli dojdzie do jego zawalenia będzie to strata dla miejscowości Stanisławów. Stwierdził, że byłby zadowolony gdyby powyższy budynek znalazł się z powrotem w posiadaniu gminy. Gmina natomiast mogłaby starać się pozyskać środki na jego wyremontowanie.
    Radny Andrzej Kowalczyk dodał, że nie ma takiej możliwości, ażeby budynek ten powrócił do gminy, gdyż nigdy nie był jej własnością. Przed wojną była to własność prywatna. Obecny właściciel wykupił tę nieruchomość od spadkobierców. I to na nim ciąży obowiązek utrzymania i remontu.
    Radna Elżbieta Król powiedziała, że obecny właściciel budynku otrzymał informację o możliwości pozyskania środków na remont, jednak z tego nie skorzystał. Zauważyła, że nie należy wychodzić naprzeciw. Należy czekać, aż właściciel sam wyjdzie z inicjatywą i chęcią otrzymania pomocy.
    Radny Waldemar Czaplicki dodał, że są takie zabytki, które są chronione prawem i budynek ten również jest chroniony. Stwierdził, że gmina powinna wszcząć procedury i takie działania, które zabezpieczą ten budynek jako zabytek.  
     Radny Piotr Matusik poprosił o zakończenie tego punktu. W kierunku radnego Waldemara Czaplickiego poprosił, aby na posiedzeniach komisji społecznej było mniej dyskusji, a więcej podejmowanych wniosków.
    Przewodniczący Rady Gminy poprosił radnych, aby przestali odnosić się personalnie. Ponadto dodał, ze dużo pracy zajęło wszystkim w sprawie m.in. drogi krajowej nr 50 w tym uspokojenie sytuacji w gminie, aby spróbować się dogadać, nie oceniając w tym wszystkim drugiej strony. Dodał, że spotkanie radnych wraz z członkami Komitetu Wspierania Rozwoju Stanisławowa przebiegło pomyślnie, gdyż każdy był w stanie wycofać się o krok ze swojej opinii aby dojść do porozumienia w ważnej sprawie. Zauważył, że sprawa dot. DK 50 wydaje się, że jest na najlepszej drodze do pozytywnego jej załatwienia. Zaapelował również, aby radni wymieniali się opiniami, rozmawiali, nie oceniając przy tym wszystkim się wzajemnie. Ponadto w działaniach należy szukać pozytywów. Poprosił również, aby do rady gminy wychodziły inicjatywy od komisji. W kwestii drogi w Sokólu poprosił o możliwie szybkie uregulowanie tej sprawy. W sprawie ulicy Polnej dodał, że jest ona przykładem tego jak należy uważać przy tego typu inwestycjach. Wykonane zostały wjazdy na posesję lecz zapomniano o odwodnieniu. Zauważył, że łatwiej byłoby wykonać to odwodnienie w trakcie remontu drogi. Stwierdził, że powyższe problemy wracają i w wielu miejscach gmina ma źle odwodnione drogi.  
    Radny Andrzej Kowalczyk dodał, iż świadom jest tego jakie stanowisko było przedstawiane przez Komitet Wspierania Rozwoju Stanisławowa, gdyż w nim uczestniczył. Wyraził obawę, że Komitet znowu zablokuje modernizację DK 50.
    Przewodniczący Rady Gminy dodał, że dzięki determinacji każdej ze stron do skutku doszła modernizacja DK 50.
    Radny Paweł Prus poinformował, że dzięki Pani Wójt doszło do spotkania z GDDKiA na którym uczestniczył również Komitet oraz Przewodniczący Rady Gminy. Dodał, że wszystkie zgłoszone na nim uwagi zostały wysłuchane. Wyraził nadzieję, że modernizacja DK 50 dojdzie do skutku.
    Pani Wójt poinformowała, że spotkań było kilka w które zaangażował się Komitet. Ponadto dodała, że temat modernizacji postępuje. Wyraziła nadzieję, że dojdzie ona do skutku.
    Przewodniczący Rady Gminy w kwestii budynku zabytkowego dodał, że należy pomyśleć nad tym jak ratować zabytkowe budynki, gdyż takich obiektów na terenie gminy jest bardzo mało. Sprawy tej nie należy pozostawiać.
    Radny Piotr Matusik poprosił Przewodniczącego Rady Gminy o zakończenie dyskusji w tym punkcie.
    Przewodniczący Rady Gminy w kwestii parkingu przy cmentarzu dodał, że należałoby spotkać się z księdzem proboszczem w celu przedyskutowania i znalezienia rozwiązania powyższego problemu. Zauważył, że po odpadach stan parkingu jest karygodny.
    Radny Waldemar Czaplicki zaprosił wszystkich radnych na posiedzenia komisji społecznej w celu uczestnictwa w sprawach merytorycznych. Ponadto dodał, że na posiedzeniach poszukuje się rozwiązań i sposobów podejścia do tematów. Natomiast wypracowane wnioski mają nieść sens i odpowiedni kierunek. Poprosił również członków komisji społecznej, aby na posiedzeniach wypracowywali odpowiednie wnioski. Dodał także, że należy zwracać mu uwagę, jeżeli jest możliwość postawienia konkretnego wniosku, który można przegłosować. Inicjatywa każdego członka komisji jest podobna i może składać wnioski.
Ad. 8
    Pani Monika Krupa poinformowała, że zgodnie z art. 18 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach m.in. związanych z nadaniem nazw ulic. Na wniosek kilku właścicieli działek przygotowany został projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy stanowiącej drogę o numerze ewidencyjnym 566/6 w miejscowości Stanisławów. Została zaproponowana nazwa, ul. Lawendowa.   
Radny Andrzej Kowalczyk zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 11 głosów – za, 1 głos – wstrzymujący się (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 10 głosów – za, 2 głos – wstrzymujący się (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/192/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Stanisławów - załącznik nr 7
Ad.9
    Pani Hanna Pietrzyk - Sekretarz Gminy poinformowała, że na poprzedniej sesji podjęta została uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XVI/144/2020 Rady Gminy Stanisławów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Została podjęta niesłusznie, gdyż tą uchwałą zostało powielone orzeczenie dokonane wcześniej przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
    Radny Waldemar Zbytek zapytał czy zmiana ta merytorycznie nie zmienia przekazu treści całej uchwały?
    Pani Sekretarz odpowiedziała, że nie zmienia.
Radny Stanisław Szczepański zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/193/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. uchylająca uchwałę nr XX/179/2021 z dnia 21 kwietnia 2021 r. Rady Gminy Stanisławów w sprawie zmiany uchwały nr XVI/144/2020 Rady Gminy Stanisławów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.– załącznik nr 8
Ad. 10
    Pani Sekretarz poinformowała, że 23 kwietnia 2021 roku od dwojga właścicieli działek letniskowych wpłynęło pismo zatytułowane „Skarga”, adresowane do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Autorzy pisma nie zgadzają się z zasadami odbioru odpadów komunalnych 
i wysokością opłaty. Skarżący wskazują, że nie mogą wystawiać odpadów przed swoją posesją( działka znajduje się przy drodze prywatnej) lecz muszą wystawiać je przy drodze publicznej. Wskazują również, że brak jest wyznaczonego miejsca na składowanie tych odpadów. Wnioskują o przychylenie się do tego, aby przywrócić opcję możliwości zadeklarowania samodzielnego wywozu tych odpadów do miejsca stałego zamieszkania. Skarżący napisali również, że w przypadku jeżeli nie jest to możliwe proszą o postawienie stałych zamykanych kontenerów i wiaty śmietnikowej do składania odpadów, ze wskazaniem dla kogo w najbliższej okolicy są przeznaczone. W przypadku, braku kontenerów zawnioskowali o wywóz odpadów co tydzień w każdy poniedziałek, aby odpady nie zostały roznoszone przez dzikie zwierzęta oraz nie zaśmiecały terenów ogólnodostępnych a także o odbierane ich spod posesji 
a nie z drogi gminnej. Pani Sekretarz dodała również, że droga prywatna przy której znajduje się działka skarżących jest bardzo wąska co spowodowałoby utrudnienie z wjazdem dużego samochodu odbierającego odpady. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji w dniu 13 maja 2021 r. rozpatrzyła powyższą skargę i uznała, że jest to skarga na Radę Gminy. Zgodnie z art. 231 Kodeks postępowania administracyjnego, skargi na działalność Rady Gminy rozpatruje Wojewoda Mazowiecki.
    Przewodniczący Rady Gminy dodał, że istniała trudność w zakwalifikowaniu tego pisma – czy jest skargą czy wnioskiem. Ponadto poprosił Mecenasa o wyjaśnienie czy tego typu rozwiązanie zaproponowane przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji jest optymalne?
    Pan Paweł Pleśniak – Radca Prawny poinformował, że jest to jedno z lepszych rozwiązań. Dodał, że początkowo była propozycja, aby pismo to potraktować jako wniosek jednak ostatecznie zostało potraktowane jako skarga.
    Radny Andrzej Kowalczyk stwierdził, że istnieje uchwała i regulamin do której  mieszkańcy z terenu gminy muszą się podporządkować.  Dodał także, że mieszkając w danej społeczności trzeba się do niej dostosować. Następnie zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 11 głosów – za, 1 głos – wstrzymujący się (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 9 głosów – za, 3 głosy – wstrzymujące się (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/194/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r.  w sprawie przekazania skargi – załącznik nr 9
Ad. 11
    Pani Sekretarz poinformowała, że w dniu 6 maja 2021 roku do Urzędu Gminy wpłynęło pismo Wojewody Mazowieckiego przekazujące skargę mieszkańca gminy na bezczynność władz Gminy Stanisławów w sprawie utrzymania i remontu ulicy granicznej w Pustelniku. Skarżący zarzuca, że droga jest błotnista i całkowicie dziurawa. Twierdzi, że od 2-3 lat od momentu utwardzenia tej drogi gruzem i przysypaniem żwirem, nic poza tym nie było na niej robione. Ponadto zarzuca, że dziury sięgają 40 cm głębokości, a mieszkańcy uczęszczający tą drogą niszczą zawieszenie w samochodach. Pani Sekretarz dodała, że po przeanalizowaniu tej sprawy w roku 2019 ul. Graniczna została utwardzona gruzem budowlanym tak, aby była przejezdna. Następnie na ten gruz został wysypany żwir. W pierwszej połowie 2020 r. na odcinku ok. 150 m droga ta została utwardzona destruktem. Zarówno 
w roku 2019 i 2020 droga ta była równana w miarę możliwości, była również i odśnieżana. Ponadto w związku z zarzutem, że dziury sięgają 40 cm głębokości Pani Sekretarz dodała, że pracownik Urzędu dokonał pomiaru ich głębokości, co wykazało, że dziury mają głębokość do kilkunastu centymetrów. Oprócz tego skarga zawierała jedno zdanie, które dotyczyło pracownika Urzędu Gminy, który nie odpowiedział w terminie na pismo skarżącego. Zdanie to zostało potraktowane jako skarga na pracownika i rozpatrzone w trybie art. 231 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
    Przewodniczący Rady Gminy dodał, iż powyższa skarga świadczy o tym, że sprawa dróg jest bardzo pilna. Należy przyspieszyć tematem, aby doprowadzić drogi do używalności.
    Radny Andrzej Kowalczyk zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 11 głosów – za, 1 głos – wstrzymujący się (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/195/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność władz Gminy Stanisławów w sprawie utrzymania i remontu ulicy Granicznej w miejscowości Pustelnik. – załącznik nr 10
Ad. 12
     Pani Danuta Słowik – Skarbnik Gminy poinformowała, że uchwała dotyczy zmiany uchwały podjętej na poprzedniej sesji Rady Gminy. Projekt został przygotowany w związku z koniecznością sprostowania zapisów w tabeli Nr 6 – „Przychody i rozchody budżetu w 2021 roku”. W poprzedniej uchwale wpisane zostały kwoty przed autopoprawką i przez nieuwagę nie zostały zmienione po autopoprawce Pani Wójt.  
Przewodniczący Rady Gminy zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania. Następnie poddał go pod głosowanie.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/196/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. zmieniającej Uchwałę Nr XX/190/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na rok 2021.– załącznik nr 13
Ad. 13
     Pani Skarbnik poinformowała, że zmiany zawarte w niniejszej uchwale dotyczą zadań zleconych i własnych i zwiększają budżet zarówno po stronie dochodów i wydatków o kwotę 87 820 zł. W dziale 851 – Ochrona zdrowia, wprowadza się plan dochodów i wydatków na kwotę 10 516 zł z przeznaczaniem na realizację zadań w zakresie organizowania i dowozu osób do punktu szczepień oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.Po stronie wydatków, w dziale 600 – Transport i łączność, zwiększa się plan wydatków o kwotę 3 000 zł z przeznaczeniem na wpisy do ksiąg wieczystych nieruchomości zajętych pod drogi gminne. W dziale 710 – Administracja publiczna, zwiększa się plan wydatków o kwotę 15 000 zł z przeznaczeniem na usługę tworzenia napisów do sesji Rady Gminy. Ponadto w rozdziale- Urzędy gmin, zwiększa się plan wydatków o kwotę 17 878,10 zł z przeznaczeniem na wynajem drukarek oraz na przedłużenie licencji na oprogramowania komputerowe. W dziale 851 – Ochrona zdrowia, rozdz. 85154 – Przeciwdziałanie alkoholizmowi, zwiększa się plan wydatków o kwotę 11 961 zł na program realizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stanisławowie. Zwiększenia dokonuje się o wielkość niewykorzystanej kwoty z 2020 r. Pani Skarbnik przedstawiła również autopoprawkę do zmian w budżecie- załącznik nr 12.
Radny Andrzej Kowalczyk zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści z uwzględnieniem autopoprawki Wójta Gminy Stanisławów.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/197/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na 2021 rok. – załącznik nr 13
Ad. 14
    Pani Skarbnik poinformowała, że zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej dotyczą zaktualizowania prognozy na 2021 r. i wynikają z dokonanych zmian w budżecie gminy na rok 2021. Dochody ogółem zwiększa się o kwotę 197 304,39 zł, wydatki również zwiększa się o tę samą kwotę. 
W wyniku wprowadzonych aktualizacji wynik budżetu (deficyt) nie ulega zmianie.
Radny Andrzej Kowalczyk zgłosił wniosek o podjęcie uchwały bez czytania.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wniosek Radnego.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Wniosek został przyjęty.
    Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie wyżej wymienioną uchwałę w przedstawionej treści.
Głosowanie: 12 głosów – za (głosowało 12 Radnych). Uchwała została podjęta.
Uchwała Nr XXI/198/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 24 maja 2021 r. w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Stanisławów na lata 2021 – 2031. – załącznik nr 14
Ad. 15
    Przewodniczący Rady Gminy poprosił wszystkich radnych aby na sesji studzili swoje emocje oraz szanowali wypowiadające się osoby.  
    Pani Wójt stwierdziła, że wszyscy pracujemy nad rozwojem, kulturą i wspólnotą i w związku z tym życzyła, aby uczniowie klas 8 podchwycili tę myśl  i próbowali wzajemnie się rozumieć. Życzyła im również samych sukcesów.
    Przewodniczący Rady Gminy wszystkim osobom działającym na rzecz i rozwój gminy życzył wszystkiego dobrego.
    Radny Andrzej Kowalczyk dodał, że radni są osobami publicznymi, a sprawy poruszane na sesji nie są personalnie kierowane, chodzi jedynie o dobro społeczności lokalnej.
    Po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku obrad, Przewodniczący Rady Gminy zamknął XXI sesję Rady Gminy Stanisławów.

 Protokołowała                         Przewodniczący Rady Gminy

Izabela Zagórska                             Waldemar Zbytek

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Izabela Zagórska
    data wytworzenia: 2021-07-02
  • opublikował: Tomasz Zdanowicz
    data publikacji: 2021-07-02 14:56

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Izabela Zagórska
    data wytworzenia: 2021-07-02
  • opublikował: Tomasz Zdanowicz
    data publikacji: 2021-07-02 15:00

Głosowania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: przyjęcia porządku obrad

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: przyjęcia protokołu z XXI sesji Rady Gminy.

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Stanisławów. (druk nr 198)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Stanisławów. (druk nr 198)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę nr XX/179/2021 z dnia 21 kwietnia 2021 r. Rady Gminy Stanisławów w sprawie zmiany uchwały nr XVI/144/2020 Rady Gminy Stanisławów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. (druk nr 199)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę nr XX/179/2021 z dnia 21 kwietnia 2021 r. Rady Gminy Stanisławów w sprawie zmiany uchwały nr XVI/144/2020 Rady Gminy Stanisławów z dnia 30 września 2020 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. (druk nr 199)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi. (druk nr 200)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie przekazania skargi. (druk nr 200)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność władz Gminy Stanisławów w sprawie utrzymania i remontu ulicy Granicznej w miejscowości Pustelnik. (druk nr 201)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na bezczynność władz Gminy Stanisławów w sprawie utrzymania i remontu ulicy Granicznej w miejscowości Pustelnik. (druk nr 201)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XX/190/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na rok 2021. (druk nr 202)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr XX/190/2021 Rady Gminy Stanisławów z dnia 21 kwietnia 2021 r. w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na rok 2021. (druk nr 202)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na 2021 rok. (druk nr 203)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Stanisławów na 2021 rok z uwzględnieniem autopoprawki Wójta Gminy Stanisławów. (druk nr 203)

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Stanisławów na lata 2021 – 2031. (druk nr 204)- bez odczytywania

Wyniki głosowania imiennego w sprawie: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Stanisławów na lata 2021 – 2031. (druk nr 204)

Metryka

  • opublikował: Tomasz Zdanowicz
    data publikacji: 2021-07-05 12:20
  • zmodyfikował: Tomasz Zdanowicz
    ostatnia modyfikacja: 2021-07-05 12:20

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 9147
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-07-14 14:21:15