Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Stanisławów

Wyszukiwarka

Odnośniki

Kalendarium

« poprzedni miesiącmaj 2024» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.stanislawow.pl

Treść strony

Zamówienia publiczne

Numer ogłoszenia: 20464 - 2016, znak sprawy RIiOŚ.271.1.2016 - przetarg nieograniczony

Status postępowania: zakończony rozstrzygnięty
Przebieg postępowania (wskazane zdarzenie)
ODPOWIEDŹ Nr 2 na zapytania Wykonawcy wraz z MODYFIKACJĄ Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
data opublikowania zdarzenia: 2016-02-10 10:52
Typ zdarzenia: wyjaśnienie treści SIWZ
Szczegółowa informacja:

Stanisławów , 10.02.2016 r.  

 

RIiOŚ.271.1.2016

 

 

ODPOWIEDŹ Nr 2 na zapytania Wykonawcy

wraz z MODYFIKACJĄ Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

 

Dot. przetargu nieograniczonego na  budowę hali sportowej w miejscowości Pustelnik

Zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 i 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z póź. zm, Gmina Stanisławów informuje, że  w dn. 04.02.2016 r i 05.02.2016 r. wpłynęły następujące zapytania Wykonawcy:

1.Ze względu na fakt, iż prawo wymaga, aby podłogi sportowe montowane w halach sportowych powinny być wykonane zgodnie z obowiązującą w tym zakresie normą PN EN 14904:2009 – prosimy o potwierdzenie, że wykonana podłoga ma być zgodna z 13 parametrami ww. normy.

Odpowiedź: Podłoga sportowa powinna spełniać wymagania normy PN EN 14904:2009.

2. Prosimy o wskazanie przez Zamawiającego podłogi równoważnej do projektowanej.

Odpowiedź: Oferent powinien podać podłogę o równoważnych parametrach spełniających wymagania normy  PN EN 14904:2009, o ile nie chce zastosować podłogi przewidzianej projektem.

3.Czy Zamawiający wyraża zgodę na zastosowanie certyfikowanej, systemowej podłogi ARIM SPORT z nawierzchnią linoleum sport 4 mm, zgodnej w 13 parametrach z normą 14904:2009

 

    SZCZEGÓŁOWY OPIS WARSTW PODŁOGI  SPORTOWEJ

  • Nawierzchnia sportowa z linoleum, grubość 4,0 mm
  • Płyta wiórowa górna, odporna na wilgoć, grubość 12 mm
  • Płyta wiórowa dolna, odporna na wilgoć, grubość 12 mm
  • Folia izolacyjna grubość min 0,15 mm
  • Legar górny z drewna iglastego klasy II/III, 19 mm x 95 mm, w rozstawie co 250 mm
  • Legar dolny z drewna iglastego klasy II/III, 19 mm x 95 mm, w rozstawie co 500 mm                                      
  • Podkładki dystansowe lub kliny poziomujące
  • Folia izolacyjna grubość min 0,15 mm

ŁĄCZNA WYSOKOŚĆ PODŁOGI ok. 94 mm

 

  1. POGLĄDOWY RYSUNEK PODŁOGI KONSTRUKCJA PODŁOGI SPORTOWEJ Z NAWIERZCHNIĄ Z WYKŁADZINY Z LINOLEUM gr. 4,0 mm (obrazek w załączonym pliku)
  1. PRZEKRÓJ WARSTW PODŁOGI SPORTOWEJ (obrazek w załączonym pliku)

Uwaga! Kliny poziomujące rozsunięte muszą być adekwatnie do poziomu podłoża.

 

Odpowiedź: Podłoga powinna spełniać parametry techniczne materiałów wymaganych projektem , zgodnie z normy  PN EN 14904:2009 tj. parametry co najmniej takie same lub lepsze.

4. Po zapoznaniu się z pobraną  z Państwa strony SIWZ dotyczącej ww. postępowania zwracamy się  z prośbą o modyfikację listy dokumentów wymaganych do oferty. W rozdziale 6 w pkt. 2:

,,...Do oferty Wykonawca dołącza, oprócz dokumentów o których mowa w pkt. 1

...2) kosztorys ofertowy szczegółowy..."

W związku z tym, ze wynagrodzenie ma charakter ryczałtowy, zwracamy się z prośbą o rezygnację z wymagania załączenia kosztorysu ofertowego szczegółowego do oferty, albo co najmniej na zmianę na kosztorys skrócony. Jeżeli uważają Państwo za konieczne posiadania szczegółowego kosztorysu na etapie realizacji proponujemy zobowiązać do złożenia takiego dokumentu tylko Oferenta, który wygra postepowanie. Przedmiotowy kosztorys szczegółowy na etapie składania ofert, nie będzie podlegał przecież żadnej ocenie, ani nie stanowił podstawy obliczenia ceny. Prosimy o przechylne podejście do naszej propozycji, co ułatwi sporządzenia oferty i pozwoli uniknąć ,,tworzenia" niepotrzebnych dokumentów.

Odpowiedź: Zapis pozostaje bez zmian .

Dokument będzie podlegał ocenie w zakresie zaoferowanych robót budowlanych oraz będzie jednym z elementów dla oceny wiarygodności zaoferowanych cen przy ocenie czy zaoferowana cena ryczałtowa nie jest ceną rażąco niską a przyjęte ceny jednostkowe nie są zaniżone naruszając w ten sposób uczciwą konkurencję wykonawców. Zamawiający zastrzega, że kosztorys szczegółowy  winien być sporządzony z zachowaniem zasad obowiązujących przy opracowaniu kalkulacji ceny oferty z zachowaniem  rygorów właściwych dla standardów kosztorysowania robót budowlanych.

5. Prosimy o podanie długości lin gimnastycznych opisanych w przedmiarze technologia.

Odpowiedź :7,0 m

6. Prosimy o podanie długości drabinki sznurowej opisanej w przedmiarze technologia.

Odpowiedź :7,0 m.

7. Prosimy o podanie pokrycia z jakiego ma być wykonana skrzynia gimnastyczna (pokrycie syntetyczne czy skóra naturalna) oraz potwierdzenie czy skrzynia gimnastyczna ma być 5-czcściowa.

Odpowiedź : Skrzynia pięcioczęściowa, pokrycie syntetyczne .

8. Prosimy o podanie dokładnych wymiarów materacy gimnastycznych.

Odpowiedź : 200 x 120  cm

9. Prosimy o potwierdzenie możliwości zamiany tablicy sportowej z ESK52 na model ESK100BP lub ET W 90-10 lub inny równoważny.

Odpowiedź : Tablica powinna spełniać parametry techniczne wymaganych projektem  urządzeń tj. parametry co najmniej takie same lub lepsze.

10. W związku z wymaganiem dołączenia do oferty kosztorysów szczegółowych prosimy o udostępnienie przedmiarów robót w wersji edytowalnej lub w wersji umożliwiającej zaimportowanie do powszechnie stosowanych programów kosztorysowych.

Odpowiedź : Zamawiający nie ma możliwości zamieszczenia przedmiarów w wersji edytowalnej.

11. Ze względu na fakt, iż stawki i narzuty dla poszczególnych branż różnią się od siebie, wnosimy o możliwość wyszczególnienia w treści załącznika nr 9 do Formularza Oferty, osobno stawki i narzuty dla branży budowlanej, sanitarnej I elektrycznej.

Odpowiedź : Zamawiający informuje , że wybór danych wyjściowych do kosztorysowania należy do Oferenta .

12. W wzorze umowy §7 ust. 2 Wykonawca wnosi o dokonanie modyfikacji tego zapisu umownego w ten sposób, że Zamawiający wykreśli zdanie o treści:" Wykonawca przy tak przyjętym wynagrodzeniu nie może żądać jego podwyższenia nawet, gdyby okazało się podczas realizacji, że są konieczne do wykonania Przedmiotu umowy i osiągnięcia celów w niej określonych, roboty tymczasowe i prace towarzyszące, które nie wynikają wyraźnie z opisu robót, innych postanowień umownych", gdyż pozostaje ono w sprzeczności z treścią zapisu zawartego w §7 ust. 2 zdanie drugie.

Odpowiedź : Zapis pozostaje bez zmian.

13. W §8 ust. 3 umowy widnieje zapis, że wartość faktur częściowych nie może przekroczyć 80% wartości przedmiotu umowy a pozostałe 20 % wynagrodzenia Wykonawcy rozliczone zostanie na podstawie faktury końcowej. Powyższy zapis umowy narusza normę art. 143a ustawy PZP, z treści którego wynika, że procentowa wartość ostatniej faktury nie może wynosić więcej niż 10 % wynagrodzenia należnego Wykonawcy. W związku z powyższym Wykonawca wnosi o dokonanie zmiany wskazanych zapisów umownych zgodnie z ustawą PZP.

Odpowiedź :Zamawiający dokonuje modyfikacji §8 ust. 3 umowy w następujący sposób:

„Do momentu odbioru końcowego Przedmiotu umowy łączna wartość faktur częściowych nie może przekroczyć 90 % wartości Przedmiotu umowy o której mowa w § 7 ust. 1. Pozostałe 10% wynagrodzenia Wykonawcy rozliczone zostanie na podstawie faktury końcowej wystawionej w oparciu o potwierdzony przez Inspektora Nadzoru i zaakceptowany przez Zamawiającego protokół końcowy odbioru Przedmiotu umowy. ”

14. W dokumentacji projektowej brak jest specyfikacji elementów instalacji wentylacji. Wnosimy o uzupełnienie dokumentacji o informacje szczegółowe instalacji wentylacji umożliwiające wycenę robót.

Odpowiedź : Zamawiający modyfikuje SIWZ , poprzez zamieszczenie załączników :

 Załącznik Nr 1 do Modyfikacji - „Szczegółowe zestawienie elementów instalacji wentylacji ”

 Załącznik Nr 2 do Modyfikacji -  Rzut parteru Wentylacja ( branża sanitarna ). 

 Załącznik Nr 3 do Modyfikacji-  Rzut piętra Wentylacja (  branży sanitarnej).

15. W dokumentacji projektowej brak jest rzutu dachu z uwzględnieniem instalacji wentylacji. Wnosimy o uzupełnienie dokumentacji.

Odpowiedź : W rzucie dachu nie przewiduje się żadnych urządzeń wentylacji mechanicznej.

16. Brak wystarczającej do wyceny ilości informacji na rysunkach instalacji wentylacji: brak legendy, brak oznaczeń typów, rozmiarów oraz modeli elementów składających się na instalację, brak urządzeń takich jak aparaty grzewczo - wentylacyjne oraz destryfikatory. Wnosimy o uzupełnienie dokumentacji rysunkowej.

Odpowiedź : Zamawiający modyfikuje SIWZ , poprzez zamieszczenie załączników :

 Załącznik Nr 1 do Modyfikacji - „Szczegółowe zestawienie elementów instalacji wentylacji ”

 Załącznik Nr 2 do Modyfikacji -  Rzut parteru Wentylacja ( branża sanitarna ). 

 Załącznik Nr 3 do Modyfikacji-  Rzut piętra Wentylacja (  branży sanitarnej).

17. Prosimy o potwierdzenie, że z uwagi na rozbieżności opisu dokumentacji instalacji wentylacji i przedmiaru dotyczące grubości izolacji, obowiązujący jest opis techniczny a nie przedmiar?

Odpowiedź : Parametry izolacji kanałów  do wyceny przyjąć zgodnie z opisem technicznym .

18. Prosimy o potwierdzenie, że z uwagi na rozbieżności opisu dokumentacji instalacji wentylacji i przedmiaru dotyczące płaszczy izolacji kanałów, obowiązujący jest opis techniczny a nie przedmiar?

Odpowiedź : Parametry  płaszczy izolacji kanałów do wyceny przyjąć zgodnie z opisem technicznym.

19. Prosimy o potwierdzenie, że występujące w dokumentacji projektowej stopy SF-2 pod łącznikiem są w zakresie przetargu? Wnosimy o uzupełnienie przedmiaru o brakujące stopy SF-2 pod łącznikiem w ilości 7 szt. (17,08 m3).

Odpowiedź : Tak ,stopy są ujęte w przedmiarze robót budowlanych  w poz.5.20 łącznik Lp.354 .

20. Prosimy o uzupełnienie projektu wykonawczego konstrukcyjnego o zestawienie ilościowe stali zbrojeniowej. Brak zestawienia uniemożliwia weryfikację ilości podanych w przedmiarze robót?

Odpowiedź : Zamawiający zamieścił  jako załącznik wykaz stali zbrojeniowej w odpowiedziach Nr 1 na zapytania Wykonawcy wraz z modyfikacją Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, z dnia 08.02.2016 r.

21. Dot. poz. 413 przedmiaru inwestorskiego robót budowlanych. W w/w  pozycji   ujęto  montaż  ścian  oszklonych  osłonowych  o  konstrukcji  systemowej.   Prosimy o zamieszczenie rysunków w/w ściany wraz ze szczegółowym opisem, z którego jednoznacznie będzie wynikało z jakiego materiału mają zostać wykonane.

Odpowiedź: Pozycja 413  przedmiaru odnosi się do malowania tynków wewnętrznych gładkich farbą emulsyjną, Zamawiający wyjaśnia poz. 412 przedmiaru: Ściany osłonowe należy wykonać zgodnie z przyjętą technologią danego producenta, stosując rozwiązana przyjęte w przedmiarze w poz. 412 i w opisie technicznym projektu wykonawczego.

22. Dot. poz. 415 i 416 przedmiaru inwestorskiego robót budowlanych.

W w/w pozycjach ujęto montaż lekkiej obudowy elewacji z paneli stalowych systemowych szer. 30,0 cm układane w poziomie kolor srebrny. Prosimy o podanie szczegółowych parametrów tych paneli, przykładowego producenta oraz zamieszczenie rysunków, z których będzie wynikało miejsce montażu paneli elewacyjnych (poz. 416 dotyczy spodu łącznika, natomiast nie podano czego dotyczy poz. 415).

Odpowiedź : Obudowę elewacji ściany pionowej z paneli systemowych należy wykonać zgodnie z przyjętą technologią danego producenta , stosując rozwiązana przyjęte w przedmiarze w poz. 414 , 415 i 416 oraz w  opisie technicznym projektu wykonawczego. Poz. 415 dotyczy obudowy elewacji ściany pionowej z paneli systemowych.

 

23.   Dot. stolarki

W opisie technicznym dział 4.11 podano, że od strony południowej i zachodniej należy zastosować szło chroniące przed przegrzewaniem i nadmiernym naświetleniem (antisol). Prosimy o jednoznaczne wskazanie typu okna wraz z ilością sztuk, w których należy zamontować szkło antisol, a w których wg zestawienia stolarki.

Jednocześnie ponownie zwracamy się z prośbą o przesunięcie terminu składania ofert z dnia 16.02.2016 r. na dzień 25.02.2016 r. z uwagi na obszerny zakres robót potrzebny do przeanalizowania i weryfikacji dokumentacji projektowej, zebrania ofert od dostawców materiałów i wyrobów, jak również dokonania zmian.

Odpowiedź : Szkło chroniące przed przegrzaniem i nadmiarem oświetlenia stosować w oknach O11 i O11a.

Termin pozostaje bez zmian .

Niniejsze wyjaśnienia stanowią integralną część SIWZ.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Grażyna Kosek
    data wytworzenia informacji: 2016-02-10
  • zdarzenie opublikował: Tomasz Zdanowicz
    data dodania: 2016-02-10 10:43
  • zmodyfikował: Tomasz Zdanowicz
    ostatnia modyfikacja: 2016-02-10 10:52
Załączniki:
  • Załącznik - poglądowy rysunek podłogi i przekrój189.3kB
    Załącznik - poglądowy rysunek podłogi i przekrój

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Grażyna Kosek
      data wytworzenia informacji: 2016-02-10
    • załącznik opublikował: Tomasz Zdanowicz
      data dodania: 2016-02-10 10:47
  • Zestawienie szczegółowe wentylacji231.45kB
    Zestawienie szczegółowe wentylacji

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Grażyna Kosek
      data wytworzenia informacji: 2016-02-10
    • załącznik opublikował: Tomasz Zdanowicz
      data dodania: 2016-02-10 10:47
  • Rzut parteru - wentylacja493.29kB
    Rzut parteru - wentylacja

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Grażyna Kosek
      data wytworzenia informacji: 2016-02-10
    • załącznik opublikował: Tomasz Zdanowicz
      data dodania: 2016-02-10 10:47
  • Rzut piętra - wentylacja641.64kB
    Rzut piętra - wentylacja

    Metryka

    • autor lub odpowiedzialny za treść: Grażyna Kosek
      data wytworzenia informacji: 2016-02-10
    • załącznik opublikował: Tomasz Zdanowicz
      data dodania: 2016-02-10 10:47
[drukuj]