Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Stanisławów

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

 • Monitor Polski
 • Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego
 • Dziennik Ustaw
 • Rządowe Centrum Legislacji
 • Gminny portal mapowy
 • ePUAP

Kalendarium

«lipiec 2021»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.stanislawow.pl

Banery

 • Dokumenty zastrzeżone

Treść strony

List otwarty do Wójta/Burmistrza Gminy i do Radnych Gminy

Szanowni Państwo,
Rząd wzywa Was abyście podjęli działania mające na celu przekupienie waszych wyborców, aby zgodzili się przyjąć szczepionkę na Covid-19 (*). Nie musicie zaakceptować tego żądania.
Dając wyróżnienie finansowe dla gmin, które osiągną wysokie wskaźniki wyszczepialności  rząd zachęca Was do udziału w działaniach, które są sprzeczne z podstawowymi zasadami praw obywatelskich i demokracji. Jest to również nielegalne w świetle prawa międzynarodowego.

Niezależnie od przekonań politycznych, nigdy nie jest słuszne stosowanie bodźców finansowych w celu wymuszenia (zdobycia) poparcia tych, którzy mają poglądy sprzeczne z poglądami rządzącej władzy.
Decyzja o tym, czy szczepić, czy nie, musi pozostać całkowicie w rękach tych, na których życie decyzja ta ma bezpośredni wpływ. Stanowisko to musi być bezwzględnie respektowane.
Oferowanie łapówki tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, jest agresywną taktyką stosowaną np. przez korporacje w celu uzyskania przewagi na rynku. Społeczności ludzkie nie są po to, by je kupować i sprzedawać.
Niezwykle ważne jest również, aby pamiętać, że jest to eksperymentalna szczepionka, która nie została jeszcze uznana za bezpieczną przez najważniejsze światowe organy ds. bezpieczeństwa, których zadaniem jest nadzorowanie bezpieczeństwa nowych leków i szczepionek. To czyni podwójnie haniebnym fakt, że ludzie byliby zmuszani do ich przyjmowania.  W wielu przypadkach, bez wątpienia, wbrew ich zgody.
(*) Współpraca z samorządami dla najlepszych nagrody
...Ducha zdrowej rywalizacji chcemy także wprowadzić do samorządów. Ale również realnie wesprzeć gminy w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Każda gmina otrzyma od rządu od 10 tys. do 40 tys. złotych na organizację lub promocję szczepień. Wielkość kwoty uzależniona będzie od liczby mieszkańców.
Wyróżnimy także te gminy, które osiągną wysokie wskaźniki wyszczepialności. Rząd przekaże:
100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75% zaszczepienia swoich mieszkańców,
1 mln złotych dla gmin na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wyszczepialności mieszkańców,
2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom zaszczepienia w Polsce.
Otrzymanie pieniądze gminy będą mogły przeznaczyć na dowolny cel...
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/loteria-grywalizacja-gmin-i-szczepienia-dla-osob-70-w-domu--kolejne-zachety-do-szczepien-przeciw-covid-19-w-ramach-narodowego-programu-szczepien

Wyrażamy zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb tego listu.

Z poważaniem,

Sir Julian Rose, dyrektor Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC, woj. małopolskie, rolnik, pisarz, doradca
Anna Szmelcer, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, przewodnicząca, woj.  śląskie
Anna Bednarek, Stowarzyszenie Best Proeko-CIS, prezes, woj.  śląskie
Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC, woj. małopolskie
Jolanta Dal, gospodarstwo rolne, woj. podkarpackie
Grzegorz Sacharuk, Stowarzyszenie Polska Wolna od  GMO, woj. lubelskie
Zbigniew Kuraś, rolnik ekologiczny, woj. podkarpackie, odznaczony Krzyżem
Wolności i Solidarności i honorową odznaką ,,Zasłużony dla rolnictwa"

oraz 90 uczestników spotkania wolnych ludzi z różnych regionów Polski, które odbyło się 29-30 maja 2021 roku.

Adres do Korespondencji:
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC
34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 , e-mail: biuro@icppc.pl 

Podmiot wnoszący niniejszy list otwarty w ramach konsultacji zgadza się na publiczne udostępnianie treści tego listu-petycji oraz danych tele-adresowy.

 

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Izabela Zagórska
  data wytworzenia: 2021-07-01
 • opublikował: Tomasz Zdanowicz
  data publikacji: 2021-07-01 12:50

List otwarty do Prezydenta RP, Członków Rządu RP, Posłów, Senatorów, Senatorów, Wójtów i Radnych Gmin w Polsce

Petycja w związku z brakiem odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, została pozostawiona bez rozpatrzenia.

Każda dawka szczepionki Pfizera zawiera 30 mikrogramów genetycznie zmodyfikowanego RNA (modRNA) kodującego kolcową glikoproteinę (S/spike) SARS-CoV-2, która pomaga wirusowi przymocować się do komórek i atakować je...Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek. Jeśli te szczepionki zawierają też, jako ukryty składnik, enzym odwrotną transkryptazę, wówczas wirusowe geny mogą się wbudować do DNA komórek, wywołując chorobotwórcze mutacje. Możliwe też, że produkowane w nadmiarze białko kolcowe wirusa przyczepi się do powierzchni komórek i wtedy będą one atakowane przez układ odpornościowy, powodując choroby autoimmunologiczne. Istnieje też prawdopodobieństwo, że produkowane w nadmiarze białka S, po zarażeniu koronawirusem wzmocnią jego wirulencję, wywołując bardzo ciężką chorobę. Szczepienia te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na covid  i inne choroby zakaźne układu oddechowego, analogicznie jak działają szczepienia grypowe (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7126676/) ... - ostrzega m. in. prof. Maria Dorota Majewska [5].

Petycja do Kierownika Jednostki - o rozpatrzenie naszej prośby - dotyczącej przystąpienia Gminy/Miasta/Szkoły - do konkursu w ramach programu "Podwórko NIVEA" - edycja 2021

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2190
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2021-07-01 12:50:32